first part of logo 'Máš' second part of logo 'umělecké' third part of logo 'střevo' forth part of logo '?'
CZ EN SK HU DE

Súkromná stredná odborná škola Postupimská, Košice: Richard Šoltys, Diana Garafová, Sofia Szemenyáková , Michaela Petrová, Diana Mečiarová , Juraj Bubán pod vedením Mgr. Viktórie Sabadošovej

V jednom kroku s prírodou 

Vítam Vás pri prezentácií nášho diela menom „V jednom kroku s prírodou.“ Budem tu opisovať ako náš proces výroby tejto práce prebiehal.
Pracovalo na tom asi 8 ľudí počas celého januára do polovice februára. Spravili sme približne 2 práce, no vybrali sme práve túto. Naša prvá práca bola úplne iná, iný štýl než toto. Pri tejto práci sme sa inšpirovali jedným umelcom a jeho videom „Forever Rain“. Veľmi sa nám páčil ten čierno-biely štýl toho, tak sme to skúsili a vyšlo nám niečo takéto.
Každý z nás mal na práci nejakú časť z toho. Niekto sa venoval továrni, niekto robil stromy, niekto chlapca, a niekto chodník a podobne …
Vieme, že na prvý pohľad Vám to môže prísť odfláknuté, ale snažili sme sa čo najviac na tom, aby sa z toho dalo vyjsť a nech je hlavne vidieť to ponaučenie, o ktoré nám išlo.
Obrázok ukazuje chlapca, ktorý sa rozhoduje, ktorú cestu si vyberie. Buď do prírody, kde je čistota, alebo továreň, kde je všetko znečistené. Na obrázku vedú stopy k továrni, pretože úprimne bez nich by sme nemali napríklad veci, ktoré môžu práve teraz byť po vašej pravici alebo ľavici. I keď vnímame, že je to zlé ale úprimne, v tejto dobe bez tovární by to nebolo ono. No tento chlapec rozmýšľa nad tým, že pôjde cestou k prírode aby ukázal, že aj takúto krásu máme okolo seba a nech ju neničíme, nech ju hlavne chránime. Pretože bez toho, bez prírody, bez stromov a podobne by sme o pár rokov nemohli žiť tak, ako žijeme teraz.
Počas robenia tejto práce sme zažili priveľa hádok, ale zároveň aj priveľa vtipných vecí, na ktoré určite len tak nezabudneme. Veľmi sme sa aj poznali počas toho a našli sme u viacerých aj tú ich pravú tvár. Mali sme aj rôzne diskusie ohľadom toho problému s ekológiou a ako to všetko okolo nás je znečistené. Veľmi sme sa z toho aj ponaučili. Zistili sme kopu nových vecí z internetu. Sme pyšní na naše dielo, pretože je to naše prvé za tento prvý ročník. Aj keby sme nevyhrali, sme radi, že sme sa mohli zúčastniť.